Промени в международните стандарти МСФО, приложими за финансовите отчети за 2026 г.

Дата:
30 септември 2026, срядаЧас:
09:30 - 15:00Достъп:
Такса участиеМясто:
OnlineВръзки:
РегистрацияЗа контакти:
Росица Стоянова, 0892 241171, E-MailОрганизатори:
Китов център ЕООДЗа събитието
30 септември 2026 г., 9.30 – 15.00 ч.
Онлайн обучение
Лектор: Бойка Брезоева
Програма:
I. Изменения на МСФО 9 Финансови инструменти и МСФО 7 Финансови инструменти: оповестяване – Изменения на класификацията и оценяването на финансовите инструменти.
(Регламент (ЕС) № 2025/1047 от 27 май 2025 г., Официален вестник, серия L от 28.5.2025 г., в сила от 01.01.2026 г.).
1. Уреждане на финансови пасиви с използване на електронна платежна система
2. Оценка на договорните парични потоци на финансови активи:
Елементи на лихвата, съвместими с основното заемно споразумение
Договорни условия, които могат да променят разположението във времето или размера на договорните парични потоци
Дългови инструменти с характеристика на ограничена отговорност
Договорно свързани инструменти
3. Оповестяване относно условни събития и техния възможен ефект върху договорните парични потоци
4. Оповестяване за инвестиции в капиталови инструменти, определени за оценяване по справедлива стойност през друг всеобхватен доход
II. Изменения на МСФО 9 Финансови инструменти и МСФО 7 Финансовиинструменти: оповестяване – Договори, обвързани със зависеща от природните условия електроенергия.
(Регламент (ЕС) № 2025/1266 от 30 юни 2025 г., Официален вестник, серия L от 1.7. 2025 г., в сила от 01.01.2026 г.).
Обхват на измененията
Стокови договори „за собствена употреба“
Оценка за нетен купувач
Счетоводно отчитане на хеджирането
Нови изисквания за оповестяване
III. Годишни подобрения на счетоводните стандарти МСФО – том 11.
Регламент (ЕС) № 2025/1331 от 9 юли 2025 г., Официален вестник, серия L от 10.7.2025 г., в сила от 01.01.2026 г.)
Изменения на:
МСФО 1 Прилагане за първи път на Международните стандарти за финансово отчитане – Счетоводно отчитане на хеджирането
МСФО 7 Финансови инструменти: оповестяване – Печалба или загуба от отписване
МСФО 9 Финансови инструменти – Отписване на пасиви по лизинг; Цена на сделката
МСФО 10 Консолидирани финансови отчети – Определяне на фактически агент
МСС 7 Отчет за паричните потоци – Метод цена на придобиване
Въпроси и казуси по разглежданите теми може да изпратите предварително на имейл office@kitovcenter.com. Въпроси ще могат да се задават и по време на самото обучение.
Участниците ще получат подробни материали и 4-месечен достъп до запис на семинара.
Цена 130 € без ДДС. До 18 септември – ранно записване с 10 % отстъпка от цената.