Дебат „Трябва ли да се страхуваме от роботите? Точка на кипене – дебатите на МЕНИДЖЪР“

Приключило

6 април 2021

Online

Дебат „Трябва ли да се страхуваме от роботите? Точка на кипене – дебатите на МЕНИДЖЪР“

Дата:

6 април 2021, вторник

Час:

15:00 - 16:15

Достъп:

Свободен

Място:

Online

За контакти:

E-Mail

Организатори:

Списание МЕНИДЖЪР

За събитието

Точка на кипене – дебатите на МЕНИДЖЪР.

Нов формат поредица от събития, подлагащи на дебатиране актуални общественозначими теми. МЕНИДЖЪР. среща тезите на експерти от различни области по горещи теми, свързани с бизнеса, икономиката, пазара на труда и лидерството

➡️ Формат: Два отбора („За“ и „Против“) дебатират по предварително зададена тема. Участниците в отборите са хора с будни умове – общественици, специалисти в областта си, активни участници в бизнес живота на България. Публиката участва активно по време на събитието, като от нейното гласуване зависи изходът от дебата и печелившият отбор.

❔ В седмицата преди дебата в гласуването „За“ и „Против“ ще може да се включи и широката общественост чрез попълване на онлайн анкета, публикувана на сайта manager.bg, както и във фейсбук страницата на „Мениджър Нюз“. Резултатите от допитването ще се оповестяват в началото на всяко от изданията на дебатите.

Тема на първия дебат:

🔵Трябва ли да се страхуваме от роботите?🔵

🔳 НЕ, защото замяната на сложните, опасни и монотонни човешки дейности е неизбежна; защото роботизацията, автоматизацията и приложението на AI са естествен процес от динамиката в икономиката наред с „outskilling“ тенденцията, при която работодателите инвестират в обучения на служителите си, за да ги подготвят не само за нови позиции вътрешно, но и за нововъзникващи работни места извън компанията.

Участници в отбора са:

🔹Красимир Кръстев – основател и управител на RPA Consulting с над 10-годишен опит в корпоративния мениджмънт и управлението на проекти в публичния и частния сектор;
🔹Филип Генов – съосновател и управляващ директор на компанията за дигитална трансформация F27, бизнес ангел, ментор и инвеститор в стартиращи компании на млади предприемачи.

🔲 ДА, защото българската образователна система все още не е достатъчно добре ориентирана към бъдещето и новите тенденции на пазара на труда; „outskilling“ практиката звучи като мираж за голяма част от бизнеса и администрацията; в добавка има риск интересът към хуманитарните и социални науки да отслабне, заради фокуса на новото поколение върху цифровизацията и неясната комуникация по отношение на бъдещата връзка човек-робот. Защото ние правим робота, не той нас.

Участници в отбора са:

🔸 Д-р Марияна Филипова, която се занимава с иновативни образователни решения и е основател на STEALM Academy. Тя е съдия на световното първенство по дебати на английски език, а учениците ѝ са двукратни световни шампиони, класирани за почетния дебат на победителите в Университета Йейл в САЩ;
🔸 Христина Христова, специалист Човешки ресурси и съдия по дебати на местно и международно ниво.

➖➖➖➖➖➖➖
Какви още са предизвикателствата, които ни чакат при една свръхавтоматизирана икономика и какъв е правилният начин да подготвим за нея настоящите си служители и новото поколение хора на пазара на труда, ще научим заедно на 06 април от 15.00 часа.

Гласувайте, гледайте, бъдете активни.