Президентът на Международното общество за емоционална интелигентност, САЩ, идва в България като обучител в сертификационните обучения в Седмицата на емоционалната интелигентност в България

Нашата самооценка и самоуважение зависят от нивото на емоционалната ни интелигентност

Вземете участие в Седмица на Емоционалната интелигентност – Международна конференция и сертификационни обучения, 15-18.04.2019 г.

Умеем ли да разбираме и да осъзнаваме човешките емоции? Начинът, по който интерпретираме нашите собствени емоции и емоциите на другите хора, е свързан с умението да реагираме по най-подходящ начин на събития, ситуации и комуникация с хора.

Според д-р Антонина Кардашева, основател на Фондация за развитие на емоционалната интелигентност – „Знанието за начина, по който възприемаме, обработваме и управляваме емоциите в ежедневието ни, се определя като емоционална интелигентност. Теорията предполага, че развитието на самосъзнанието е необходимо за постигането на самопознание, както първоначално е било предвидено в древногръцката поговорка Know Thyself (γνῶθι σεαυτόν). Емоционалната интелигентност има отношение към възприятията ни за щастие, оптимизъм и нивото на нашата самоосъзнатост. Нашата самооценка и самоуважение зависи от нивото на емоционалната ни интелигентност. Самоуважението е увереност в личния успех, убеденост в качеството на личните постижения, добро самочувствие и позитивна оценка за себе си. То е много важна характеристика от личността на мениджъра и ролята, която той изпълнява в своята бизнес среда.“

Фондацията за развитие на емоционалната интелигентност организира през април в София две събития в седмицата по емоционална интелигентност. На 15-и ще се проведе първата международна конференция, а в дните 16-и – 18-и – сертификационни обучения. Те ще бъдат водени от д-р Джон Пелитери, доцент в Куинс Колидж, Градски университет на Ню Йорк, САЩ – Президент на Международното общество за емоционална интелигентност, Ню Йорк, САЩ.

Сертификатите ще дадат легитимност и възможност на участниците да развият и прилагат знания по емоционална интелигентност в разнообразна работна среда и условия. Целта на обучението е да даде на участниците експертно познание, професионално умение и чрез единни стандарти възможност за развитие и разпространение на концептуалното познание за емоционална интелигентност.

Дизайнът на уебинарните сесии е конструиран и предназначен за професионалисти с основни и надградени познания по емоционална интелигентност. Участниците ще имат възможност да изследват нивото на своята емоционална интелигентност чрез световно признат метод за изследване като част от процеса на обучение.

Регистрацията за събитията вече е отворена. Участниците имат възможност да се включат само в конференцията, в единия или в двата модула на сертификационните обучения.

Предвидени са намаления за студенти с интереси в областта на психологията, бизнес
комуникацията и емоционалната интелигентност.

Седмицата на емоционалната интелигентност е подкрепена от Българската асоциация за управление на хора (БАУХ), Фондация Дарби, STOOS, Българската асоциация за тренинг и развитие (БАТР), Консултантската компания за развитие на човешките ресурси „Заедно“, Института за социална и емоционална интелигентност, платформата YOUth TALENTs и Българската младежка спортна асоциация, Българската асоциация на управленските консултантски организации (БАУКО).

В програмата на конференцията се включват международни експерти от САЩ, Словакия, Русия и България. Събитията в седмицата на емоционалната интелигентност са насочени към бизнес лидери и мениджъри, мениджъри „Човешки ресурси“, управленски консултанти, преподаватели и студенти от академичната област, рекрутъри и специалисти по подбор, консултанти и коучове.

***
Фондацията за развитие на емоционалната интелигентност е център и за образование и обучение, развитие на лидерски и управленски компетентности, обмяна на информация и опит, както и реализиране на научни изследвания в областта на емоционалната интелигентност. Чрез своята дейност Фондацията се стреми да допринесе за развиване на знания и компетентности в сферата на емоционалната интелигентност в различни социални области и да подобри публичността за ефектите от нея при постигане на баланс между личен и професионален живот.